Projekt będzie realizowany w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Prusinowicach od 01.04.2010 r. do 20.12.2010 r. W projekcie weźmie udział 45 uczniów klas I – VI, jako uczestnicy bezpośredni działań projektowych.

W ramach działań projektowych uczestnicy podzieleni na trzy sekcje (teatralną, wokalną i promocji) będą w trakcie 70 godzin zajęć dodatkowych przygotowywali dwie imprezy:
1) American Day 2010 – czerwiec 2010,
2) Christmas Day Celebrations 2010.

W trakcie imprez odbędą się konkursy, wystawy, pokazy, degustacje potraw
i zawody sportowe, w których obok dzieci miejscowych będą uczestniczyli goście ze szkół podstawowych w Goszowicach, Makowicach (gm. Skoroszyce) i Złotogłowicach (gm. Nysa).
Poprzez technologię Skype uczestnicy będą mogli skorzystać z serii wirtualnych mini wykładów poświęconych skutecznym sposobom nauki języka angielskiego. Technologia ICT będzie również wykorzystywana w trakcie wirtualnych konsultacji z lektorem języka angielskiego, skierowanych do uczestników i ich rodziców. Uczestnicy wykładów
i konsultacji będą mogli skorzystać z kamerek internetowych zakupionych na potrzeby realizacji projektu.

Projekt zakłada również zorganizowanie warsztatów dla rodziców,
w trakcie których zostaną zapoznanie z technikami efektywnego uczenia się języka angielskiego. Temat ten będzie również wykorzystany do organizacji szkolenia
z nauczycielami z terenu gminy Pakosławice oraz gmin sąsiednich (Nysa i Skoroszyce).

Trwały śladem realizacji projektu będą publikacje książkowe oraz sprzęt RTV (kamera cyfrowa oraz kamery internetowe). Zwycięzcy konkursów organizowanych
w ramach poszczególnych imprez otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.